Met de opbrengst van de collectes in de diensten in december ondersteunen we de volgende goede doelen: Fonds Incidentele Noden en de Voedselgroep Culemborg.
Dit is waar onze goede doelen voor staan:
Dit fonds wordt aangesproken als we geconfronteerd worden met een onvoorziene nood, waarvoor binnen de begroting geen geld is, maar waarin we toch graag een helpende hand willen uitsteken. Dat kan nood dichtbij maar ook ver weg zijn.
In de Ichthusgemeente bijvoorbeeld staan we voor elkaar klaar met onder andere gebed, een lekkere maaltijd of andere praktische hulp. Soms is het echter nodig iemand financieel te ondersteunen met een gift en/of renteloze lening.
Soms worden we door gemeenteleden gevraagd bij te springen als er ergens ver weg acute nood is en onze hulp dringend noodzakelijk is.
In beide voorbeelden kan een beroep gedaan worden op het fonds.
Dit jaar is een aantal keer praktisch hulp geboden maar de laatste jaren is er niet op grote schaal een beroep op het fonds gedaan. Wanneer de reserves van het fonds erg omvangrijk geworden zijn, wordt er samen gekeken naar waar het geld naartoe kan. In 2024 bijvoorbeeld, betekende dit dat alle maandprojecten waarvoor dat jaar gecollecteerd is een extra bijdrage kregen.
Iedereen mag een beroep doen op dit fonds en samen wordt er gekeken naar wat mogelijk is. Mocht u voor een bijdrage uit dit fonds in aanmerking willen komen, of kent u iemand die hulp nodig heeft, ga dan naar onze website: https://www.ichthusculemborg.nl/go/activiteiten/diaconaat/. Daar staat vermeld hoe u in contact kunt komen met ons diaconale werk.
Met de collecties in december hopen we de middelen van dit fonds te kunnen aanvullen zodat we in geval van nood altijd mensen kunnen bijstaan.
Elke zondag wordt er in de dienst gecollecteerd. Je kunt ook bijdragen aan de collecte via de bankrekening van de Ichthusgemeente (met vermelding: “maandproject”) of via de GiVT-app. Scan de QR-code met de GIVT-app, of zoek in de lijst naar EG Ichthus Culemborg.
Elke zondag is er ook een collecte-in-natura, bestemd voor de Voedselgroep Culemborg. Deze staat gezinnen bij die het financieel zwaar hebben, maar wat inkomen betreft net niet in aanmerking komen voor hulp van de Voedselbank.
Je kunt elke week boodschappen meenemen naar de dienst. Denk aan: houdbare producten (zolang de tht-datum nog goed is), zoals blikgroentes, houdbare melk, rijst, pannenkoekmix, suiker, koffie, blikjes lunchmeat, mix voor macaroni en/of spaghetti, koffiemelk, broodbeleg (hagelslag, gekleurde hagel, appelstroop), soep in pak of blik, aardappelpuree, groenten in pot of blik, vruchtensap, koekjes, wasmiddel, shampoo, deodorant. Eigenlijk is alles welkom, zolang er maar geen alcohol in zit en het niet over de datum is.